POLITYKA BEZPIECZEŃSTWA

BIP

kampania społeczna

eporadnia PORADNIA

strona fecebook FACEBOOK

strona MCO MCO

 

 

Ogłoszenie

Szanowni Państwo,

ze względu na wprowadzenie w kraju stanu epidemii działalność Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej pozostaje ograniczona. Do dnia 10 kwietnia Poradnia nie przyjmuje dzieci i młodzieży na wizyty diagnostyczne, zawieszone są wszystkie zajęcia terapeutyczne oraz spotkania grupowe, a także osobiste konsultacje indywidualne. Nieczynny dla interesantów pozostanie także sekretariat. Zachęcamy do kontaktu mailowego pod adresem ppp(at)oswiata.tychy.pl, za pośrednictwem platformy ePuap (identyfikator ppptychy) lub tradycyjnej poczty.

W razie konieczności uzyskania pilnej pomocy psychologiczno – pedagogicznej lub interwencji kryzysowej zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu 513-032-811. Codzienny dyżur pełnią także pracownicy pedagogiczni online w aplikacji Skype pod adresem: PPP Tychy. Dyżury telefoniczne oraz za pośrednictwem aplikacji Skype będą odbywać się w godz. 8:00-16:00.

Rodzice posiadający pełną dokumentację wymaganą do złożenia wniosku do Zespołu Orzekającego o wydanie orzeczenia lub opinii WWR (zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka, wypełniony wniosek o wydanie orzeczenia/opinii, opinie psychologa, pedagoga, w razie potrzeby logopedy lub fizjoterapeuty, opinię wydaną przez przedszkole/szkołę) mogą składać wnioski pocztą lub za pomocą skrzynki podawczej pod adresem: ppptychy

6 sposobów dla rodziców, jak wspierać dzieci podczas epidemii koronawirusa

UNICEF rozmawiał z doświadczoną psycholog i matką dwóch córek, o tym jak stworzyć poczucie normalności w domu w czasach epidemii COVID-19.

Epidemia koronawirusa wywołuje w nas uczucia takie jak lęk, stres i niepewność. Zwłaszcza dzieci silnie je odczuwają. Chociaż każde dziecko inaczej radzi sobie z takimi emocjami, to w obliczu zamkniętej szkoły, odwołanych wydarzeń i izolacji od przyjaciół, będą musiały czuć wsparcie i miłość najbliższych. Teraz bardziej niż kiedykolwiek. Oto 6 wskazówek, jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie.

Czytaj więcej...

SZKOŁA DLA WYCHOWAWCÓW

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Tychach zaprasza nauczycieli na bezpłatne szkolenie z cyklu,, SZKOŁA DLA WYCHOWAWCÓW’’ , którego celem jest zwiększenie umiejętności wychowawczych uczestników oraz zmiana postaw wychowawczych na takie, które by zapobiegały lub minimalizowały występowanie zachowań problemowych dzieci i młodzieży. Zajęcia rozpoczynają się 6 lutego 2020 r na terenie poradni o godz.17.00 w sali nr 17( I piętro).
Zgłoszenia przyjmuje sekretariat Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach
Tel: (32) 227-23-92, 513-032-811, 327-17-66
Po ukończeniu szkolenia uczestnicy otrzymują zaświadczenia

Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Tychach
ul gen. Andersa 16 43-100 Tychy