Stampaggio Plastica

PRZYPOWIEŚĆ O OŁÓWKU PDF Drukuj Email

Rozdział z książki Paulo Coelho "Być jak płynąca rzeka" 

"Historia pewnego ołówka":

"Chłopiec patrzył, jak babcia pisze list. W pewnej chwili zapytał: 

- piszesz o tym, co ci się przydarzyło? A może piszesz o mnie? 

Babcia przerwała pisanie, uśmiechnęła się i odpowiedziała: 

- to prawda, piszę o tobie, ale ważniejsze od tego, co piszę, jest ołówek, którym to czynię. Chce ci go dać, gdy dorośniesz. 

Chłopiec z zaciekawieniem spojrzał na ołówek, ale nie zauważył w nim nic szczególnego. 

- Przecież on niczym się nie różni od innych ołówków, które widziałem! 

- Wszystko zależy od tego, jak na niego spojrzysz. Wiąże się z nim pięć ważnych cech i jeśli je będziesz odpowiednio pielęgnował, zawsze będziesz żył w zgodzie ze światem. 

Pierwsza cecha: możesz dokonać wielkich rzeczy, ale nigdy nie zapominaj, że istnieje dłoń, która kieruje twoimi krokami. Ta dłoń to Bóg i On prowadzi cię zgodnie ze swoją wolą. 

Druga cecha: czasem muszę przerwać pisanie i użyć temperówki. Ołówek trochę z tego powodu ucierpi, ale potem będzie miał ostrzejszą końcówkę. Dlatego naucz się znosić cierpienie, bo dzięki niemu wyrośniesz na dobrego człowieka. 

Trzecia cecha: używając ołówka, zawsze możemy poprawić błąd za pomocą gumki. Zapamiętaj, że poprawianie nie jest niczym złym, przeciwnie, jest bardzo ważne, bo gwarantuje uczciwe postępowanie. 

Czwarta cecha: w ołówku nieważna jest drewniana otoczka, ale grafit w środku. Dlatego zawsze wsłuchuj się w to, co dzieje się w tobie. 

Wreszcie piąta cecha: ołówek zawsze pozostawia, ślad. Pamiętaj, ze wszystko to, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz." 
 

Dla szkół i przedszkoli

Nowatorska szkoła

nowatorska_szkola_thumb

Włącz wyobraźnię

tv

Statystyka

Odsłon : 779564